کاربرد تجهیزات کنترل حرکت در صنعت تولید لوله و پروفیل

کاربرد تجهیزات کنترل حرکت در صنعت تولید لوله و پروفیل​ (1)

کارخانجات تولید لوله پروفیل دارای یک رشته خط تولید هستند که ورق فولادی بعد از ساخت و تولید و پرس های گرم و سرد با این کارخانجات وارد می شوند. بر حسب تقاضا و نیاز مشتریان، لوله های پروفیل به صورت گرد و پنجره ای در ابعاد های مختلف تولید و عرضه می گردند. در روند فرم و جوش این ورق ها، میزان کشندگی ورق و نقطه جوش و برش از مسائلی است که حائز اهمیت است. علی الخصوص ادواتی نیاز می باشد که در این روند دارای درجه حفاظت بالایی باشند، چرا که در این پروسه به دلیل بالا بودن دمای کاری، از آب صابون های مخصوص استفاده می شود که ممکن است در معرض پاشش آن قرار گیرند. همچنین محیط به شدت دارای براده های آهن است و هر تجهیز اطراف خود را تا چند متر در طولانی مدت دچار آسیب می کند. 

انکودر های با درجه حفاظت حداقل  IP65  و به بالا این وظیفه را بر عهده دارند. همانطور که گفته شد، انکودر ها وظیفه طول سنجی را در روند پروفیل سازی ایفا می کنند.

کاربرد تجهیزات کنترل حرکت در صنعت تولید لوله و پروفیل​ (1)

 انکودر های شرکت IDEncoder و  Baumer  دارای درجه حفاظت های مخصوصی برای این شرایط هستند. چرا که با دارا بودن بدنه 2 میلی متری خود ساخته شده از استیل بدون زنگ، هرکونه آسیب خارجی را وارد شده را رفع و عدم ایجاد مزاحمت بر روی کارکرد آن ها می گردد. 


شرکت تجهیزات کنترل حرکت ایران با داشتن تجربه 8 ساله در صنعت لوله و پروفیل سازی و شرکت های زیر مجموعه فولاد و ذوب آهن، آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره تخصصی و تامین انواع انکودر، تاکوژنراتور و ریزولور اعلام می کند. فقط لازم است با ما تماس حاصل نمایید تا تفاوت و اطمینان را تجربه کنید. 


گردآورنده و نویسنده: 

مهندس پدرام

حق انتشار تمامی مقالات و نوشته ها محفوظ است و بدون اطلاع نویسنده حق شکایت وجود خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی

09106008077

021-88717498