کاربرد تجهیزات کنترل حرکت و تعیین موقعیت در صنعت رباتیک

کاربرد تجهیزات کنترل حرکت و تعیین موقعیت در صنعت رباتیک

جهت دستیابی به موقعیت های مختلف در مراحل ساخت و تولید کارخانجات بزرگی همانند تولید بدنه هواپیما، خودرو سازی که مراحل به صورت کاملا هوشمند و بدون دخالت انسان انجام می گیرد، نیاز است از ربات ها استفاده گردد. در طول مسیر تولید ربات ها به صورت خطی بعد از انجام پروسه تولید خود، قطعه را برای پردازش در مرحله بعدی به ربات دیگری می سپرند تا در نهایت کالا و محصول تقریبا آماده شده باشد. تمامی این پروسه از کار خود ربات ها تا انتقال محصول به بخش بعدی، از طریق انکودر ها رصد و به کنترلر مربوطه گزارش می شود. هر دو نوع انکودر چرخشی (Rotary Encoder) و انکودر خطی (Linear Encoder) در این مسیر استفاده می شود. 

کاربرد تجهیزات کنترل حرکت و تعیین موقعیت در صنعت رباتیک

استفاده از انکودرهای چرخشی در بازو ربات ها و همچنین استفاده از انکودرهای خطی برای قرار دادن ربات نسبت به قطعه کار، سطحی از دقت را در نقطه مرکزی ابزار آلات ممکن می‌سازد که به ربات‌های صنعتی این امکان را می دهد تا ماشین‌کاری دقیقی را بر روی قطعات انجام دهند. انکودرهای زاویه ای و انکودر های خطی شرکت های Baumer  و  IDEncoderنه تنها  باعث افزایش دقت سیستم مورد نیاز، بلکه انعطاف پذیری لازم را برای نصب در مکانیزم ربات ارائه می دهند. مناسب بودن این اینکودر ها برای کاربردهای مرتبط در کنار ایمنی و قابل اطمینان بودن همراه است.

شرکت تجهیزات کنترل حرکت ایران با داشتن تجربه 8 ساله در همکاری با صنایعی که از ربات های kuka همچون فولاد آلیاژی، ایران خودرو و سایپا و …، آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره تخصصی و تامین انواع انکودر، تاکوژنراتور و ریزولور اعلام می کند. تفاوت و اطمینان را با ما تجربه کنید. 

گردآورنده و نویسنده: 

مهندس پدرام

حق انتشار تمامی مقالات و نوشته ها محفوظ است و بدون اطلاع نویسنده حق شکایت وجود خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی

09106008077

021-88717498